O PROJEKTU

Šantovka Living představuje soubor moderních a vysoce nadstandardních bytů. Je situován jižně od historického centra Olomouce v bezprostřední blízkosti Galerie Šantovka a v docházkové vzdálenosti od nejkrásnějších olomouckých parků a univerzity. Projekt se nachází v jedinečné lokalitě poloostrova, který ze dvou stran obtékají řeka Morava a Mlýnský potok.

Byty jsou umístěny ve 12 domech s 16 samostatnými vstupy. První fázi projektu tvoří 34 bytových jednotek v celé škále bytových dispozic, od 1+kk s výměrami od 32 m2 až po velkoryse navržená 4+kk s podlahovou plochou až 145 m2. Svým designem, lokalitou i propracovaným konceptem je projekt ojedinělý v Olomouckém kraji i celém Česku. Všechny byty mají vysoký standard vybavení zahrnutý již v základní kupní ceně.

Šantovka Living park{/modal}
Architektura 800x800

ARCHITEKTURA

Cílem architektonického ztvárnění bylo vytvořit nadčasové a jedinečné bydlení, které se vyznačuje čistým designem, vysokou kvalitou použitých materiálů a smyslem pro detail. Areál tvoří čtyři různé typy domů, které jsou uspořádány do tří bloků kolem centrálního parku. Dva bloky jsou situovány u břehů Mlýnského potoka na jih a na sever od mostu spojujícího poloostrov se Švýcarským nábřežím, třetí blok pak sleduje linii toku řeky Moravy. Bílé fasády domů se střídají se zapuštěnými lodžiemi, předsazenými balkóny a prostornými střešními terasami. Velká okna dodávají fasádám lehkost a příjemně prosvětlují všechny obytné místnosti. Výrazně prosklené schodišťové stěny přinášejí vzdušnost a přirozené denní světlo.


K velké části bytů v přízemí náleží vlastní předzahrádky. Mezi sousedními domy jsou společné zahrady a nenápadně uzavřená polosoukromá náměstíčka. Byty ve vyšších podlažích nabízejí poutavé výhledy na park, řeku nebo historické centrum.

CENTRÁLNÍ PARK A VODNÍ BŘEHY

Mimořádným prvkem projektu je rozsáhlý centrální park, jehož středem organicky procházejí aktivní vodní prvky kombinující fontánu, vodotrysky a klidnou i proudící vodu. Vše doplňují dřevěné můstky, pobytové plochy a lavičky. Do parkové zeleně s tematicky zvolenými stromy je přirozeně začleněno i moderní dětské hřiště a venkovní fitness. Zeleň v areálu svým rozsahem i uspořádáním výrazně převyšuje standard běžných rezidenčních projektů.


Břehy řeky Moravy i Mlýnského potoka lemuje měkká mlatová cesta sloužící k relaxačním procházkám i sportovnímu vyžití. Najdete zde i dřevěná mola a pobytová schodiště určená k odpočinku a relaxaci s přáteli. V odlehlejší části poloostrova je vytvořena plocha pro venčení psích mazlíčků.

Byty Šantovka Living
oprojektu 4 map Galerie Šantovka, 300m
Ukaž na mapě
Smetanovy sady, 550m
Ukaž na mapě
Bezručovy sady, 1km
Ukaž na mapě
Dolní náměstí, 1km
Ukaž na mapě
Zastávka tramvaje
Ukaž na mapě
Atletický stadion, 850m
Ukaž na mapě
Šantovka living
Ukaž na mapě

LOKALITA

Projekt leží na samé hranici historického centra města, pouze 300 m jižně od Galerie Šantovka. Na dosah ruky tak máte nepřeberné množství obchodů, služeb, kaváren a restaurací, oblíbené multikino i bowlingové centrum s restaurací Lobster nebo Divadlo Na Šantovce. Přímo před vstupem do rezidenčního areálu je tramvajová zastávka linek č.3 a 5, která umožňuje snadné spojení s centrem města. Ideální je také přímé napojení na dopravní tepnu Velkomoravská.

1: Galerie Šantovka, 300 m 2: Smetanovy sady, 550 m
3: Bezručovy sady, 1 km 4: Dolní náměstí, 1 km
5: Zastávka tramvaje 6: Atletický stadion, 850 m
7: Projekt Šantovka living  

O NÁS

Za projektem Šantovka Living stojí zkušení privátní investoři a profesionální manažerský tým, kteří realizovali i Galerii Šantovka, oceněnou v prestižní soutěži jako Stavba roku. Investoři spolu s managementem mají rozsáhlé zkušenosti s revitalizací a rozvojem městských center i s významnými regionálními projekty. Během více než 20letého působení v oboru členové týmu realizovali desítky komerčních a rezidenčních projektů.


Architektonický návrh vytvořila renomovaná architektonicko-urbanistická kancelář STOPRO, která je autorem mnoha rezidenčních i komerčních komplexů a má rozsáhlé zkušenosti i s luxusními vilami. Architektura z dílny STOPRA upřednostňuje čistá a nadčasová designová řešení s důrazem na kvalitu provedení a špičkové materiály.

 

 

 

Byty Šantovka Living